جواب ویزای کانادا چقدر طول می‌کشد؟

جواب ویزای کانادا چقدر طول می‌کشد؟

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که برای دریافت ویزای 5 ساله کانادا اقدام کرده‌اید و یا تصمیم به اخذ ویزای کانادا دارید و مراحل پرونده‌سازی و انگشت‌نگاری برای ویزای کانادا از طریق مراکز ویزا در آنکارا و یا دیگر مراکز دارای دفاتر انگشت نگاری را پشت سر گذاشته‌اید، حتما رایتان سوال پیش آمده که فراید پاسخگویی سفارت در خصوص قبول و یا رد ویزای شما چقدر طول می‌کشد و چه عواملی در کاهش یا افزایش این زمان موثر است. در این مقاله سه سوال هایتان جواب خواهیم داد.

 null

 

مدت زمان پاسخ  ویزای توریستی کانادا

هنگامی که مراکز ویزای کانادا درخواست ویزای توریستی شما را دریافت می کنند، پیش از تصمیم گیری و اعلام نتیجه ویزا یک سری اقدامات لازم وجود دارد و پس از انجام انگشت ‌نگاری در مراکز ویزا، طبق اعلام سایت رسمی سفارت کانادا بین3روز تا 6ماه کاری طول می کشد تا پرونده شما بررسی شود. اگر درخواست ویزای شما را سفارت پذیرفته باشد، کارگزاران ما به شما اطلاع می‌دهند و لازم است گذرنامه خود برای ضمیمه کردن ویزا به بخش پیکاپ ویزا تحویل دهید.

 

 

۲ مورد را می‌توان به عنوان مهمترین موارد در تعیین نتیجه درخواست ویزای توریستی کانادا عنوان کرد:

تکمیل دقیق و صحیح فرم های درخواست ویزای توریستی کانادا ( کوچکترین اشتباه و یا ابهامی در اطلاعات در این فرم‌ها می‌تواند باعث شود که افسر مهاجرت به راحتی به شک بیافتد و درخواست ویزای توریستی شما به کانادا را ریجکت کند.) تکمیل این فرم ها را میتوانید به کارگزاران ما بسپارید.      

افسر مهاجرت (شخصی که پرونده درخواست شما را بررسی خواهد کرد و تصمیم خواهد گرفت که با ویزای شما موافقت شود یا خیر.) به یاد داشته باشید که اگر تمامی قوانین لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا رعایت نشود، افسر مهاجرتی به هر دلیلی می تواند درخواست شما را رد کند.

 

همچنین زمان پردازش پرونده های درخواست ویزا تا حدودی به شرایط زیر نیز بستگی دارد :

نوع ویزای درخواست شده

کامل و صحیح پر کردن فرم های درخواست (مهم ترین عامل)

 در چه تاریخی درخواست فرستاده میشود (اگر پس از انگشت نگاری، زمان بررسی پرونده شما شامل روزهای تعطیل و غیر کاری باشد طبیعتا زمان بیشتری می برد.)

 

ادامه مطلب ...